Spôsom akým o sebe hovoríte veľa o vás prezrádza

Autor: Michal Lendvorsky | 12.4.2016 o 10:00 | (upravené 12.4.2016 o 18:33) Karma článku: 4,41 | Prečítané:  1575x

Mali by ste vždy počúvať a dávať pozor, keď ľudia hovoria o sebe a prezentujú sa. Môže vám to totiž o nich prezradiť viac, ako by chceli. Viac v článku. 

Mali by ste vždy počúvať a dávať pozor, ako ľudia o sebe hovoria, prezentujú sa a ako vnímajú svet, iných ľudí, či celkovo život. Ľudia sa vždy  správajú systematicky na základe toho, ako vnímajú samých seba. Napr.  nečestní ľudia si myslia, že sú skoro všetci nepoctiví, a preto to podľa nich ospravedlňuje ich správanie. Ľudia, ktorí konštantne podvádzajú si v podvedomí myslia, že všetci podvádzajú a preto pokračujú v ich správaní. Každý z nás má svoje chyby, nedostatky  a špecifické návyky. Jednoducho s kýmkoľvek budeme tráviť čas, bude mať určité chyby. Pointa je uistiť sa, že svoj čas strávite s ľuďmi, ktorí majú podobné hodnoty ako vy. Ste a skutočne sa stávate z časti tým, s kým trávite veľa svojho času. Až  90 % šťastia, alebo nášho neúspechu/smútku ovplyvňujú ľudia z ktorými trávime svoj čas.   Preto vyberajte POZORNE. Podľa mňa strávia ľudia viac času nad výberom nového auta, než výberom vhodného partnera !! A aj keď potom vo vnútri vedia, že to nie je to pravé „orechové" ostávajú spolu. Buď zo zvyku, alebo zo strachu, že si už nenájdu nikoho, alebo niekoho kto ich mať bude tak rád, ako ich súčasný partner.Po čase sa však stanú spolubývajúcimi a nie partnermi. Tí ktorí majú deti, zostávajú vo vzťahu/ manželstve „kvôli deťom".Čo si ale neuvedomujú je, že ich deti vidia nefungujúci vzor manželského páru ktorý sa neskôr odrazí na ich vzťahoch.Napodobnia vzor rodičov.Napr.budú v podpriemernom vzťahu, budú si klamať ako to robili rodičia či podvádzať, budú mať nízke sebavedomie atď.         

Ľudia vám o sebe prezradia veľa a niekedy aj viac ako chcú stačí ich len počúvať.Okrem toho tým, že ich budete počúvať budete schopní ich analyzovať a teda zistiť, akí sú naozaj. Ľudia sú schopní predstierať kým sú v priemere maximálne tri mesiace.  Odkaz na článok o negativizme a kritike : http://lendvorsky.blog.sme.sk/c/404373/su-iba-slovaci-naozaj-taki-negativni.html    Odkaz na článok ako odhaliť klamstvo http://lendvorsky.blog.sme.sk/c/400449/ako-odhalit-klamstvo.html

Typ A, ktorý vám svoje nedostatky prezradí sám a často sa stáva, že s tým nemá problém aj krátko po zoznámení. Príklady :

Neviem čím to je, ale z každej práce ma do pol roka prepustia.

Nikdy mi nič nevychádza.

Som hlúpy/hrozný. 

Typ B, ktorý vám povie ako vníma svoj pohľad na vec. Príklady :

Všetci sú rovnakí, ja nikomu neverím.

Každý iba klame. 

Každý chce len zarobiť peniaze. 

Ten, kto hovorí negatívne o sebe, či iných šíri negatívnu energiu, ktorá sa prenáša aj na ostatných, ktorí potom zdieľajú jeho/jej negatívne pocity. Určite poznáte aj vy ľudí, ktorých len samotná prítomnosť vám berie energiu. Najväčším problémom je, že typ A, ktorý vám  povie svoje nedostatky sa už v podvedomí nastaví nato, že ho určite znova vyhodia, a preto sa nevedomky automaticky správa spôsobom, ktorým skutočne dostane znova výpoveď a potom povie  „ ach toto sa dalo čakať“. Typ B, ktorý vám povie, ako vníma svoj pohľad na vec, vám prezentuje ich vytvorený, tzv. model sveta. Tento typ človeka automaticky predpokladá, že určité typy ľudí musia mať istú charakteristiku, a preto im ani nedajú šancu/málo sa snažia. Veľakrát je to však spojené s vnútorným hnevom/strachom, ktorý v sebe majú, a preto zovšeobecňujú. „ Čoho sa bojíš to priťahuješ. Ak sa však voči tomu postavíš, tak to zmizne“.

Základy tohto správania majú však hlbší súvis s výchovou v detstve a prostredím, v ktorom  sa nachádzali dlhšiu dobu. Dôležité je však povedať, že každý z nás, keď má naozaj zlý deň, tak sa stane typom A alebo B. Preto je potrebné brať do úvahy celkovú intenzitu tohto typu správania sa.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Osem zásadných zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Kto si málo sporí a príliš často mení zamestnanie, dostane o niečo nižší úver ako doteraz.

KOMENTÁRE

Na obranu bratislavskej kaviarne

Kaviareň je so svojím dešpektom k spiatočníctvu pre vidiek trvalou výzvou.

BRATISLAVA

Bol priekopník – utečenec. Jeho meno zmizlo z novín aj z histórie

Václav Nedomanský má zo svetových šampionátov deväť medailí.


Už ste čítali?