Ako dobre viete rozoznať reč tela ostatných ľudí ? Otestujte sa.

Autor: Michal Lendvorsky | 10.10.2016 o 8:00 | (upravené 11.10.2016 o 18:11) Karma článku: 4,23 | Prečítané:  1583x

Vyskúšajte sa ako dobre viete odhaliť a rozoznať reč tela iných ľudí. Test trvá iba 5 minút. Po dokončení testu budú zobrazené vaše výsledky. 

Do kolónky Jméno napíšte IBA vaše POHLAVIE a VEK (napr. Muž 25). Test je anonymný. 

Kliknite na odkaz nižšie. Odkaz obsahuje test. Po ukončení testu zistíte ako dobre ste vedeli odhadnúť zadané gestá a znaky reči tela. http://testy.itesting.cz/2219/4564/test.html

 

Kompletné odpovede aj s vysvetlením nájdete nižšie. ↓↓
Prosím pozrite si ich až po dokončení testu. 

 

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.

.

1.Dotyk spodnej časti krku/hrudníka 
Tento dotyk má za účel ukľudniť seba samého. Platí to pre mužov aj pre ženy. Muži si napr. zvyknú chytiť/jemne posunúť kravatu. Ženy sa dotýkajú tohto miesta s prstami alebo šuchajú svoj prívesok na krku. Ľudia sa dotýkajú tohto miesta, keď cítia úzkosť, hrozbu,či neistotu.  

2.Výraz korytnačka
V niektorých prípadoch ľudia zdvihnú ramená nahor smerom k ušiam a hlava smeruje nadol. Veľakrát sa snažia ľudia zakryť si tvár rukami. Jednoducho sa snažia spraviť menšími a skryť sa. Toto nastáva, keď ľudia stratia sebavedomie, alebo sa cítia trápne, ponížene či zahanbene. Doslova sa snažia stiahnuť do vlastnej ulity. Presne ako korytnačka alebo slimák. Na psoch je to vidieť, keď sú potrestaní. Mále deti na zakladnej škole v takejto polohe čakajú pred riaditeľovým kabinetom, pokiaľ spravili niečo nepovolené. 

3.Klasické prekríženie rúk 
Prekrížené ruky chránia naše dôležité vnútorné orgány. Keď niekto začne pociťovať neistotu,obavy, vystraší sa, je nepokojný často kryje svoju hruď s prekríženými rukami (ruky sú okolo tela/seba objímanie). Ľudia tvrdia, že je to pohodlnejšie s prekríženými rukami. Samozrejme, že je to pravda. Pokiaľ sú prekrížené ruky chráni to naše vnútornosti, a teda aj znižuje intenzitu bitia srdca a to vyvoláva uvoľnenejšie pocity. Táto pozícia je sebaobranná, a to je dôvod, prečo je komforná. VEDECKÝ FAKT: aj keď si to neuvedomujeme,70% z nás prekrižuje ľavú ruku cez pravú. Nezáleží natom či ste ľavák, či pravák. Keď sa opýtate ľudí, že ktorú ruku si prekrižijú ako vrchnú, väčšina nato nevie odpovedať, pokiaľ to najprv nevyskúša. 

4.Prekrížené ruky so zovretými päsťami
Pokiaľ má niekto prekrížené ruky so zovretými päsťami, znamená to, že má nepriateľské, či dokonca agresívne pocity. 

 

5.Prekrížené ruky s palcami nahor
Keď má niekto prekrížené ruky s palcami nahor, dáva tým najavo pocit nadradenosti nad ostatnými a s tým spojeného vyššieho sebavedomia. Keďže má prekrížené ruky, ostatných nepovažuje za rovnocenných. 

 

6.Ruky za chrbtom
Umiestnenie rúk za chrbtom s uchopením za zápästie znamená jednoznačné sebavedomie. Politici a vojaci radi použivajú toto gesto. Toto je silné gesto näjme preto, lebo ukazuje naše zraniteľné miesta. U mužov je to hlavne oblasť genitálií. U žien je to oblasť dekoltu. Iba sebaistý ľudia používajú toto gesto, keď si ruky dávajú za chrbát. Toto gesto môžete spozorovať  aj na učiteľoch. Hlavne keď sa prechadzajú pomedzi lavice, pričom študenti píšu test. 
 

7.Ruky na bokoch
Toto značí výrazný, niekedy agresívny postoj. Taktiež je často zaužívaný v armádach. Tento postoj je vidieť na ľuďoch, keď sa cítia napadnutí,či ohrození, no neboja sa zastať si svoj postoj (počas toho ako nastane nejaký spor medzi ľuďmi). Dobré je toto gesto aj pre ženy, pokiaľ sa chcú voči niekomu postaviť. Vo všeobecnosti je toto gesto zaužívanejšie u mužov. Ruky na bokoch sú  všeobecne vnímané ako vysoko energická póza (póza sebavedomia). Pri stretnutiach s nadriadením toto gesto nie je úplne vhodné, pretože nenaznačuje pokoru. 
 

8.Ruky za hlavou
Ruky za hlavou sú často spájané spoločne napr. s nohami vyloženými na stole. Vytvára to dojem oddychu, alebo človeka ktorý je nadriadený iným. Po určitej chvíli v tejto póze, ako aj v každej inej to naozaj začne vytrávať spomínané pocity. Funguje to aj opačne, keď pocitujeme dané pocity, dáme sa do uvedenej pozície (toto sa týka všetkých pozícií- je to overené vedeckými pokusmi). Súvisí to aj s vytváraním si svojho teritória (nohy na stole) s tým spojeného sebavedomia (ruky nezakrývajú hrudník ani iné časti tela). 
 

9.Gesto hanby
Nastáva, keď sa ľudia cítia trápne, či cítia veľkú hanbu. Je vidieť ako si jemne chytajú alebo šuchajú čelo na strane. Gesto hanby byť može spojené aj s jemným kývaním hlavy alebo smutným výrazom tváre. 
 

10.Šuchanie dlaní
Keď šucháme dlaňami znamená to, že máme pozitívne očakávania z určitých vecí. Čím je rýchlejšie tempo šuchania, tým viac sa cítime pozitívnejšie a nadšenejšie. Jednoducho sa tešíme z toho, čo má nastať. 
 

11.Šuchanie si brady
Ako aj v animovaných rozprávkach šuchanie brady značí premýšlanie nad niečím, či snahu na niečo prísť. Napríkad v obchodovaní, keď vidíte niekoho spraviť toto gesto a potom prekrížiť si ruky (a ak sedí nakloní sa dozadu), znamená to vo vačšíne prípadov, že jeho/jej rozhodnutie je negatívne alebo odmietnutie ponuky. 

Prečo to neplatí vždy na 100 %?
Predtým ako budete niekoho analyzovať je dobré poznať jeho baseline - teda ako sa osoba správa, keď je uvoľnená, resp. poznanie jej návykov. Tieto zaužívané návyky potom nemusia nevyhnutne znamenať určité pocity, ale znamenajú zaužívané/návykové gestá. Do úvahy treba brať aj okolnosti ako, keď je niekomu zima a prekríži si ruky a nohy. V tom prípade nemusí ísť o vyjadrenie negatívnych pocitov, ale jednoducho o pocity chladu. Sú tam aj ďalšie faktory ako pohlavie - ženy prekrižujú nohy, pretože nosia sukne. Závisí to aj od kultúry, napr. Ázijská je výrazne odlišná od tej našej. Treba brať do úvahy aj fakt, že niekto robí určité gestá umelo a cielene (napr. politici). Dá sa to však odhaliť jednoducho. Tieto umelé gestá sa nezhodujú s ostatnými autentickymi (prirodzenými) gestami. Taktiež tam  môžu chýbať určité gestá, ktoré robia ľudia automaticky (nevedomky) pri určitých pocitoch/emóciach. Pri analýze reči tela môžu nastať aj ďalšie výnimky. Preto reč tela treba posudzovať na základe celkových okolností a určitých situácií. 

Na Facebooku nájdete našu tvorbu na stránke - Veda o ľuďoch - dnes. Odkaz na stránku https://www.facebook.com/Veda-o-%C4%BEu%C4%8Foch-Dnes-1248958465120917/?fref=ts

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Osem zásadných zmien v hypotékach, ktoré odštartujú od marca

Kto si málo sporí a príliš často mení zamestnanie, dostane o niečo nižší úver ako doteraz.

KOMENTÁRE

Na obranu bratislavskej kaviarne

Kaviareň je so svojím dešpektom k spiatočníctvu pre vidiek trvalou výzvou.

BRATISLAVA

Bol priekopník – utečenec. Jeho meno zmizlo z novín aj z histórie

Václav Nedomanský má zo svetových šampionátov deväť medailí.


Už ste čítali?